خانه | ورود | آخرین بروزرسانی | اسپانسرها | تولید کنندگان داخلی | دانشگاه ها | بیمارستان ها | مقالات | راهنماي کاربر | تبليغات |

راهنمای کاربر
 
نسخه پی دی اف راهنمای کاربر

به نام آفریدگار خوبی ها

به پایگاه داده تحت وب سفیرآگاهی SafirMED خوش آمدید.

در این پایگاه قابلیت هایی چون دسترسی به اطلاعات تخصصی و اطلاعات اولیه کلیه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در ایران، مقایسه مدل های یک تجهیز پزشکی با یکدیگر، اطلاعات کلیه شرکت های تجهیزات پزشکی فعال و ثبت شده در ایران و کمپانی های سازنده  وجود دارد. چگونگی رسیدن به این اطلاعات بسادگی از طریق واسط های جستجو و یا بصورت مستقیم با استفاده از سامانه های تعبیه شده وجود دارد.
 

                                                                                             تصویر صفحه نخست

1. جستجوی ساده در صفحه اصلی:
 بعنوان مثال اگر دستگاه مورد نظر شما برای جستجو  ام آر آی  باشد، در صفحه نخست و درمقابل واسط جستجو این نام را بصورت کامل  و یا بخشی از آنرا نوشته و یا از پیشنهادات ارائه شده سیستم استفاده کرده و دکمه جستجو را فشار دهید تا لیست کلیه مدل های دستگاه ام آر آی  ثبت شده در سیستم به تفکیک کمپانی سازنده و  شرکت نمایندگی در ایران نمایش داده شود.در این قسمت منوهای متفاوت دیگری نیز دیده می شود از جمله  بروشور شرکت، بروشور دستگاه،  اطلاعات بیشتر،  اضافه به لیست مقایسه و بالاخره  مشاهده جزئیات اطلاعات.

                                                                              جستجوی ساده بر اساس نام دستگاه


• اطلاعات بیشتر: با کلیک روی این گزینه، اطلاعات اولیه هر محصول ظاهر می شود.

• مشاهده جزئیات اطلاعات: در صورت وجود اطلاعات تکمیلی برای مدل مورد نظر شما، این گزینه قرمز رنگ بوده و قابلیت کلیک بروی آن وجود دارد، پس از کلیک کردن روی این گزینه پس از مدتی انتظار اطلاعات تخصصی این مدل برای شما به صورت نسخه قابل پرینت وجود خواهد داشت. همچنین در این بخش امکان مشاهده و چاپ ویژگی های مورد نظر کاربر و حذف ویژگی های دیگر با اعمال فیلتر بروی آنها وجود دارد.


• اضافه به لیست مقایسه: با کیلک روی این آیکون در صورتی که این مدل دارای اطلاعات تخصصی تکمیل شده  باشد، باکسی مستطیلی در بالای صفحه  -باکس مقایسه-  باز خواهد شد و مدل انتخابی درون آن قرار می گیرد.
 

 

                                                                           افزودن مدل به لیست مقایسه

 

  •  مقایسه:  پس از اضافه کردن مدل های انتخابی خود (حداکثر چهار مدل)  با زدن گزینه اضافه به لیست مقایسه آنها به باکس مقایسه افزوده شده و نهایتا با زدن گزینه مقایسه اطلاعات آنها در ستونهایی در کنار هم نمایش داده می شوند که قابلیت چاپ این جدول برای کاربر وجود خواهد داشت.
  •  پاک کردن کل لیست: پس از انجام مقایسه مورد نظر و به منظور اجرای پروسه جدید برای مقایسه باید گزینه  پاک کردن کل لیست زده شود تا باکس مقایسه خالی شده و برای مقایسه در دستگاه جدید و یا همان دستگاه با مدل های دیگر آماده شود. در این قسمت نیز هنگام مشاهده جداول مقایسه ای کاربر به اختیار خود می تواند تنها ویژگی های دلخواه خود را فعال کند و اینکار با اعمال فیلتر در جداول براحتی امکان پذیر است.

                                                                         پرکردن باکس مقایسه و انجام مقایسه

 

2. جستجوی پیشرفته محتوایی:
در این قسمت جستجو می تواند بر اساس مدل دستگاه، کد UMDNS محصول، یا بر اساس نام کمپانی سازنده  و یا بر اساس عنوان یا نام دستگاه همانند صفحه اول انجام شود.

                                                                   جستجو بر اساس مدل، کد، کپمپانی، نام دستگاه

 

 3. دسترسی مستقیم به سامانه ها

• لیست محصولات: در این قسمت تمامی محصولات اعم از دستگاه های پزشکی و لوازم مصرفی، آزمایشگاهی و... بترتیب حروف الفبا لیست شده اند . همچنین کاربر با اعمال فیلتر می تواند محصولات دارای جدول تخصصی و محصولات فاقد جدول را مشاهده کند و نیز قابلیت جستجوی محتوایی در این لیست نیز وجود دارد.

• شرکت های تجهیزات پزشکی: در این قسمت اطلاعات کلیه شرکت های تجهیزات پزشکی فعال و ثبت شده در ایران بترتیب حروف الفبا لیست شده اند و همچنین قابلیت جستجوی محتوایی در این لیست نیز وجود دارد. در این قسمت لیست کلیه محصولات ثبت شده در پایگاه برای شرکت ها نیز وجود دارد.

• کمپانی های سازنده (Brands): در این قسمت اطلاعات کلیه کمپانی های تولید کننده داخلی و خارجی و تجهیزات تولیدی آنها  بترتیب حروف الفبا لیست شده اند.

• گروه تجهیزات: در این قسمت کلیه تجهیزات، لوازم و وسائل پزشکی در 54 گروه تجهیز دسته بندی شده اند که با کلیک روی هر گروه تجهیز، وسایل و تجهیزات متعلق به آن گروه نمایش داده می شوند.
 

                                                  سامانه مستقیم دسترسی به تجهیزات(تصویر محصولات دارای جدول تخصصی در سیستم)

 

4. ورود:
در این قسمت دو سطح دسترسی وجود دارد.

 کلیه شرکت های ثبت شده در پایگاه سفیر، دارای نام کاربری و رمز عبور می باشند که با وارد کردن آنها امکان دسترسی به کلیه اطلاعات مرتبط با تجهیزات و مدل های مربوط به خود را جهت تأیید، ویرایش، حذف  و همچنین اضافه نمودن مدل و دستگاه های جدید را به پایگاه دار می باشند.

 در فاز چهارم پروژه سفیر و پس از کامل شدن دادههای پایگاه، رفته رفته امکان دسترسی به کلیه اطلاعات تخصصی تنها برای کاربرانی که در سیستم ثبت عضویت کرده اند برقرار می باشند و تنها دسترسی به اطلاعات پایه برای تمامی کاربران وجود دارد.

                                                                                    تصویر ورود شرکت ها و کاربران 

 

اطلاعات ارز رایج دموکراسی است- توماس جفرسون

باتشکر
گروه سفیر آگاهی
 


 
 
 
 
 
 

 
 
جستجوي